KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692326
nr 869 2326
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Vas med blommor, sämpelsign. a tergo, bladets mått: 49x71
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:34:12
13/1 18:27:43
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås